Bálnales kapcsán legtöbbször Új-Zéland jut az eszünkbe, és persze az antarktiszi hajótúrák, holott Európában is kiválóan megfigyelhetők a bálnák, ráadásul sokkal kellemesebb éghajlat alatt, méghozzá az Azori-szigetek között!
A Portugáliához tartozó, az Atlanti-óceánban fekvő szigetcsoportot 9 sziget alkotja, melyek mindegyike vulkáni eredetű, s igen változatos képet mutatnak.
Az írás itt folytatódik
Unatkozni mindenesetre nem jut ideje az embernek, ha már mind a 25, a környéken úszkáló bálnafajt megfigyelte, és kiúszta magát a közönséges-, a foltos- és a palackorrú delfinekkel, akkor számos szárazföldi aktivitás is várja, s nem is csak a golf.

Az itt látható képek nem tartalmaznak minden, a szigeteken űzhető kikapcsolódási módot – a portugálok szerint Terceira szigetén állandó a fesztivál
Sao Jorge szigete pedig olyan keskeny, hogy a helyi tréfa szerint csak hosszában lehet rajta temetkezni, és ha valaki elesne, annak is ügyelnie kell, hogy ne kersztbe dőljön, mert beleesik az óceánba. Mindenesetre aki ideutazik, jó, ha visz magával sok tekercs filmet, mármint memóriakártyát, mert fotózni való látványban igencsak bővelkedik minden sziget.

Ezt a képet konkrétan nem hisszük el, de az azori srácok szerint nem photoshop-munka. Jó lesz utánajárni!
Érzésünk szerint Flores szigetén simán leforgathatták volna a Gyűrűk ura-trilógiát és minden valaha látott Gösser-reklámot, de szerencsére érintetlenebb a természet.
Corvon mindössze négyszázan laknak – ha körbesétálsz, lehet, hogy mindenkivel találkozhatsz!

Ez is Flores, nem Corvo – a távolba révedés pedig ilyen portugál dolog.
Aki igazolhatóan eleget kirándult, biciklizett, canyoningolt, vitorlázott, siklóernyőzött, horgászott, mindent körbeautózott stb., az megérdemel egy kis kikapcsolódást a vulkáni melegvizű fürdők egyikében. Akár selfiezhet is egyet, ha muszáj.
Érdekelnek az Azori-szigetek? Szívesen megszervezzük utazásodat, melybe érdemes egy lisszaboni stopovert is beiktatni!